CENTRALNE PAŃSTWOWE ARCHIWUM HISTORYCZNE UKRAINY WE LWOWIE

NR ZESPOŁU I SYGNATURY
NAZWA
OPIS
19 II 220 Metryka józefińska Biecz - 1785 Kataster nieruchomości położonych na terenie Biecza, utworzony na podstawie patentu cesarza Józefa II z 12 kwietnia 1785. Akta zawierają opisy granic gminy, opis gruntów, właścicieli, wydajności gruntu, spisy budynków.
20 II 9 Metryka franciszkańska Biecz - 1817 Drugi kataster nieruchomości położonych na terenie Biecza, utworzony na podstawie patentu cesarza Franciszka II z 23 grudnia 1817. Podstawowym elementem katastru gruntowego była parcela katastralna, czyli część gruntu należąca do tego samego posiadacza. Kataster stanowił podstawę zakładania w sądach ksiąg gruntowych dla gminy katastralnej, które składały się z wykazów hipotecznych oznaczonych dla poszczególnych nieruchomości. Akta zawierają zestawienia zbiorcze; indeksy właścicieli gruntów.
146 51b 129 Gmina izraelicka Biecz Akta zawierają dokumentacje utworzenia odrębnej gminy wyznaniowej w Bieczu, statuty, wykazy Żydów Biecza, wykaz rodzin Żydów Biecza i wiosek wchodzących w skład gminy wyznaniowej.
146/47 Statystyka szkód wojennych Dokumentacja zawiera kosztorysy oraz wykaz domów zniszczonych i uszkodzonych podczas działań wojennych w 1917 r. Opis każdego budynku to opis składający się z przedwojennego adresu: nr domu i ulicę, nazwiska właścicieli, ich statusu majątkowego, wymiarów i krótkiej charakterystyki zabudowań.
146 51b 146 Szkolnictwo izraelickie Wykazy szkół żydowskich w Bieczu, Gorlicach, Rzepienniku, listy nauczycieli. Protokoły kontroli chederów przeprowadzone przez urzędników Starostwa Gorlickiego. Korespondencja Starostwa z Namiestnictwem Galicji w sprawie szkół żydowskich.