MIĘDZY PRACĄ, A PASJĄ

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 35 W GLIWICACH IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH"

Rozpoczęcie roku szkolnego 1990/1991 zaczęło się z pewnym poślizgiem - nie o godzinie 8.00 jak przewidziano, lecz z około dwudziesto minutowym opóźnieniem. Nowy woźny zbyt dosłownie potraktował powiedzenie: o godzinie ósmej rano młodzież przekroczyła progi szkoły, i o tej właśnie godzinie wpuścił do budynku oczekujących - od co najmiej pół godziny - uczniów i rodziców. Oprócz ośmiu oddziałów Szkoły Podstawowej Nr 35, naukę w szkole rozpoczęli również uczniowie pierwszych klas VII Liceum Ogólnokształcącego - wszystko to w ramach nowo powstałego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4. Po rozpoczęciu roku szkolnego przystąpiłem do procedury wyboru rodziców wchodzących w skład rady szkoły - był to nowatorski organ powołany do życia zmodyfikowaną Ustawą o Systemie Oświaty. Wtedy wymóg utworzenia tej rady nie był obligatoryjny, jak dobrze pamiętam było to pierwsze w Gliwicach i jedna z nielicznych w województwie śląskim takie przedstawicielstwo rodziców.