MIĘDZY PRACĄ, A PASJĄ

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 4 W GLIWICACH"

1 września 1991 r. to przewidywany termin zakończenia III etapu budowy szkoły. Niestety, trudności obiektywne (brak materiałów budowlanych, opóźnienia płatnicze) spowodowały przesunięcie terminu ukończenia zespołu sal gimnastycznych i boisk sportowych o pół roku. Uroczyste otwarcie obiektów sportowych nastąpiło 2 marca 1992 r. Z ukończeniem budowy wiąże się - dziś anegdotyczna, wtedy bez mała tragiczna historia. Pod koniec roku 1991 z Warszawy przysłano wykonawcom depeszę o przekazaniu składowanej już na placu budowy blachy pokrycia dachu na inną inwestycję. Zdecydowanie opóźniłoby to zakończenie tego etapu budowy szkoły, wręcz groziło wstrzymaniem prac budowlanych. Ponieważ ministerialne rozporządzenie zapewniało finansowanie inwestycji ukończonych w co najmniej 70%, budowlańcy przez dwie doby nieprzerwanie montowali blachę na dachu hal sportowych, by spełnić powyższy wymóg. Udało się i patrząc z tej perspektywy na półroczne opóźnienie, można stwierdzić, że było nic nie znaczącym epizodem.